En Yakın Etkinlikler
23167529_1541007222624518_2104023214190108816_n

GO Atölyesi “4000 Yıllık Strateji Savaşı”

Sekiz haftalık GO atölyesine davetlisiniz. Cuma akşamları 19.30 – 21.30 saatleri arasında devam edecektir.
Kontenjan sınırlıdır. Lütfen kayıt olunuz.

Başlangıç Tarihi : Belirsiz (Kayıt Olabilirsiniz)
Yer:
Aktiffelsefe Bursa
Süre: 8 hafta
Ücret: 150 tl (8 hafta için toplam)
Kontenjan: 6-14 kişi
Eğitmen : Fatih Söylemez. Kendisi Bursa GO Kulübü kurucularındandır ve 2006 yılından beri pek çok kurumda dersler vermektedir.

GO Oyunu, MÖ.2000’li yıllarda Çin’de ortaya çıkan ve günümüzde hala oynanmakta olan en eski tahta oyunudur. Konfüçyus ve Mencius’un GO’dan bahsettiğini ve 3.yy.da Çin’de meydana gelen uzun ve yorucu bir savaşın sonucuna GO oyunu ile karar verildiğini yazılı kaynaklardan öğrenebiliyoruz.

“Satranç bir çatışmaysa, Go savaşın kendisidir.” Şibumi

GO, siyah ve beyaz küçük taşların karelere bölünmüş bir tahta üzerine yerleştirilmesiyle oynanmaktadır. Düşünce sisteminizi ve olaylara bakış açınızı olumlu yönde değiştirmek, sorunlarınızı önemine göre sıralayabilmek, boş vakitlerinizde işten ve stresten uzaklaşmanızı sağlamak gibi onlarca faydasını sayabileceğimiz bu oyun çocukların ve gençlerin gelişiminde de büyük önem taşımaktadır.

“Bir saatlik Go oyunu birini bir yıl tanımaya eş değerdir”

İnternet üzerinde Go oyununun kurallarını detaylı bir şekilde anlatan çok sayıda site ve piyasada satılan çeşitli kutu oyunları bulunmaktadır ancak bunlar hem yetersiz kalmakta hem de takımlar oldukça düşük kalitede olduğundan keyifli olmamaktadır. Go’yu öğrenmenin en kolay, en güzel ve en keyifli yolu, tahta ve taşları kullanarak, kuralları bilen birinden dinlemektir. İşte bu yüzden sizi de Go öğrenmeye davet ediyoruz.

Adınız

Epostanız

Cep Telefonu

Bakmak İsteyebilirsiniz...

mind 26 Eylül 2019

Farkındalık Atölyesi Tanıtım Semineri

”BİLİNÇLİ FARKINDALIK- MINDFULNESS” dikkati şimdi” ki anda yaşanan tecrübeye bilinçli bir şekilde yönlendirme, yargısızca ve ...

Bir Cevap Yazın