En Yakın Etkinlikler

Gölgem ve Ben

Ursula Kroeber Le Guin’in Yerdeniz serisinin felsefi ve psikolojik bir yorumu olan ve Araştırmacı Elif Öztürk tarafından aktarılacak bu seminerde hep birlikte kendimize dair anahtar sorularla buluşacağız. Bu derin fantastik eserin eşliğinde insanlığın var olduğu ilk anlardan bu yana sorduğu en temel sorunun bir analizini yapacağız: Ben kimim?

Socrates’in de dediği gibi “kendini tanı” deyişinin edebiyattaki izdüşümleri gölgemizle, özgünlüğümüzle,
potansiyellerimiz ve insani değerlerimizle biz kimiz?

Siz de bu sorulara yanıt arıyorsanız konferansımıza davetlisiniz. Konferansımız 7 Temmuz Cumartesi akşamı saat 19.00’da gerçekleştirilecektir. Katılım ücretsizdir fakat sınırlı kapasite nedeniyle kayıt olunması gerekmektedir. Kayıt olmayanlar ya da etkinlik başladıktan sonra gelenler etkinliğe kabul edilememektedir. Aşağıdaki form aracılığıyla kayıt olabilirsiniz.

Konuşmacı Hakkında : Elif ÖZTÜRK

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Jorge Angel Livraga’nın “Tragedya” adlı eserini ve Ernest Wood’un “Zihin ve Hafıza Eğitimi” adlı kitabını çevirmiştir. Ayrıca Ernest Wood’un “Konsantrasyon” kitabının çevirisine de katkıları olmuştur. Hali hazırda eğitimciliğe devam etmektedir. 2008’den beri Aktiffelsefe Kültür Derneği’nde gönüllü olarak çeşitli mitoloji, edebiyat, psikoloji ve felsefe konularında araştırmalar yapmakta, konferans ve seminerler vermektedir.

”Konferansımız için kayıtlar dolmuştur, ilginiz için teşekkürler”

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Değişim Seninle Başlar…

Daha İyi Bir Dünya için Felsefe Ne alâka diye düşünüyorsan, bir dur ve sor kendine: ...

Bir cevap yazın