En Yakın Etkinlikler
kızılderili web

Kızılderili Kadınların Ruhu Konferansı

kızılderili

Doğanın birliğinden “uyumu” ilham alan Kızılderili yaşamında pek çok rolün dışında, toplumun şifacısı ve eğitmeni rolünü üstelenen Kızılderili kadınlar, geleneğin aktarımında yıllarca  güçlü bir kanal olmuşlardı. İlham, sağlık, gelenek ve halkının kalbi olan kadınlara verilen değerle toplumun uyum, sevgi ve eğitim yönü güçleniyordu.

Bir kızılderili için kutsal yaşam adına, hayatın önemli olan yönleri de, işte bu elle tutulamayan taraflarıydı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü anısına yapılacak olan bu konferansta,umuyoruz ki Kızılderili kadının toplumdaki bu rolü günümüz insanına da ilham olacaktır. Kızılderili yaşamından öğrendiklerimizle, kadın erkek herkesin kendi değerini hatırlayabileceği yüksek bir felsefi sistemi yaşamsal kılmamız adına, ilgili herkesi konferansımıza bekliyoruz.

07 Mart Perşembe akşamı 19:30’da gerçekleştireceğimiz konferansımız ücretsizdir ancak sınırlı kontenjan sebebi ile aşağıda ki formu doldurarak kayıt olunması gerekmektedir.

“Bir toplum, kadınların kalpleri dünyalık olana kadar çökmez. Eğer öyle oluyorsa da,

savaşçıların ne kadar cesur olduğunun ya da silahlarının ne kadar güçlü olduğunun artık bir

önemi kalmaz.”

Kayıt olmak için lütfen formu doldurunuz.

Konferansımız için kontenjanımız dolmuştur.

Bakmak İsteyebilirsiniz...

WhatsApp Image 2019-04-28 at 09.17.28

Motivasyonlarımız neler? Yapabilir miyiz?

Motivasyonlarımız neler? Yapabilir miyiz? 27 Nisan 2019 cumartesi akşamı, Aktiffelsefe Bursa Şubesinde 12 Kızgın Adam ...

Bir Cevap Yazın