fbpx

Konsantrasyon Atölyesi

KONSANTRASYON ATÖLYESİ BAŞLIYOR!

Lütfen ön kayıt için aşağıdaki formu doldurunuz.

İster bir öğrenci, ister bir sporcu ya da iş adamı olalım; hayatta amaçladığımız her ne ise ona ulaşmanın yolu hiç şüphesiz doğru ve güçlü konsantrasyondan geçmektedir.

“Dikkat, hiçi her şeye dönüştürür” Goethe

Etkinlik Tarihi :
Etkinlik Saatleri :
Katılım ücreti :

Seminer dizisi sonunda katılım belgesi verilecektir.

Seminer 18 kişilik gruplarla sınırlıdır. Katılım için kayıt olunması gerekmektedir.

Çoğumuz zaman zaman zihnimizin dağınıklığından, belirli bir konuya odaklanamamaktan şikayet ederiz. Motivasyonlarımızın zayıf olduğu veya başka engellerin söz konusu olduğu bu gibi durumlarda potansiyellerimizin çok azını kullanabiliriz. Yaşamımızın geneline baktığımızda bu nedenlerle toplamda büyük bir zaman ve enerji kaybı söz konusudur.

Birçok aracı, cihazı mükemmel bir şekilde kullanabilmemize rağmen zihnimizi ve duygularımızı yeterince iyi tanımıyor, ona yeterince hakim olamıyor, dolayısıyla da onda oluşan sorunlar karşısında çoğu kez belirleyici olamıyoruz.

Konsantrasyon kendi içinde bir son değildir, aksine iradeyi geliştirme şeklidir ve bu şekilde hayatı anlamlı kılar. Tüm yaşamınızı – eylemlerinizi, duygularınızı, düşüncelerinizi – dengeli bir ruh haliyle, hayatınızda yakalamak istediğiniz başarıya kutuplaştırın.

Zihinsel konsantrasyon atölyesi, çeşitli egzersizlerin de yardımıyla zihnin çalışma biçimini daha iyi tanıtan, konsantrasyonu iyileştirmek için yöntemler öneren değerli bir kaynaktır.

İşlenecek konular :

Başarının Anahtarları
Dikkat ve Konsantrasyon
Zihnin Doğası
Dikkat ve Çeşitleri
Dostlar ve Düşmanlar
Düşüncelerin Hareket Şekli
Zihinsel Pratikler
Konsantrasyon Egzersizleri
Zihinsel Hakimiyet Üzerine Tavsiyeler

… ve çok daha fazlası 2 gün / 8 saat şeklinde gerçekleştirilecek Pratiklerle Zihinsel Konsantrasyon Atölyesi’nde…

Adres: Fethiye Mah. Gazi Sok. No:14 Nilüfer / BURSA (FSM Bulvarı Bosch Addax Arası)

Haritada görmek için tıklayınız.

Eğitmen : Eğitimci Sosyolog Yazar Kemal Karadayı

Kendisi 10 yıldır pek çok farklı şehirde, üniversitede ve kurumda felsefe ve psikoloji seminerleri sunmaktadır. Aynı zamanda yaklaşık 10 yıldır felsefi savaş sanatları ile de ilgilenmektedir. İletişimde Zen Bilgeliği’nin yazarıdır.

Konsantrasyon Atölyesi Katılımcılarından :

 • “Çok faydalandım. Çok güzel bir eğitimdi. Konsantrasyonun çok ötesinde farklı kapılar açtı. Farkındalığımı da bir çok konuda arttırdı. Çok teşekkürler. “
  Neslihan B. , Mühendis
 • “Uzun zaman sonra kendimle konuşmamı sağladı. Beni yoran güne, zihin karışıklığıyla başlamamı sağlayan şeylerin farkında olmama yardımcı oldu. Sekiz saatlik bu atölye sonunda kendimi daha iyi hissediyorum.”
  Elvan E., Mimar
 • “Öncelikle çok etkin ve faydalı bir 8 saat yaşadığımı söyleyebilirim. Bu iki günde çok şey öğrendik. Hayata bakış açım biraz daha genişledi. Keşke seminerimiz daha uzun soluklu gerçekleşebilseydi.”
  Arif İ., Öğretim Görevlisi
 • “Bu kadar süre dayanabilir miyim kaygısı ile geldiğim bir seminerden bu kadar rahatlamış ve faydalı bir iş yapmış psikolojisi ile çıkmış olmak beni çok şaşırttı. Özellikle alıştırmalar ve sohbet şeklinde geçen değerlendirmeler zamanın nasıl geçtiğini bana farkettirmedi. Benim açımdan ileride de hatırlanacak değerli bir hafta sonu oldu.”
  Levent Ü., Avukat
 • “Büyük oranda kafamdaki sorun ve problemlerin çözümü için yol gösterdi. Umarım gösterilen yolları değerlendirip kendi yolumda çözüm bulabilirim.”
  Salim Y., Üniversite Öğrencisi

Kemal Karadayı’dan Doğru ve Güçlü Konsantrasyon Önerileri…

 

Adınız

Epostanız

Cep Telefonu

Paylaş

Bakmak İsteyebilirsiniz...

WhatsApp Image 2020-02-02 at 19.34.15

2020 Yılına ”Erteleme Alışkanlığından Kurtulmak Konferansı”yla Başladık;

01 Şubat 2020 Cumartesi akşamı, erteleme alışkanlıklarımızdan kurtulmak üzerine yapacağımız konferans için, Aktiffelsefe Bursa Şubesinde ...

Bir Cevap Yazın