En Yakın Etkinlikler
farkındalık 20 Temmuz Küçük Boyut

Mindfulness – Bir tutam Farkındalık Atölyeleri (Öz Şefkat)

Bir tutam Farkındalık Atölyesi – 3 : Öz-şefkat

Özgürlüğe uçan kuşun bir kanadı Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) ise diğeri “Öz-şefkat” olarak tanımlanmaktadır. Öz-şefkat kişinin kendine karşı gösterdiği bilinçli şefkat eylemidir.

Her koşulda mükemmel, güçlü ve mutlu olmamız propagandası yapılan bu yüzyılda hatalar, eksiklikler, yanlışlar veya başarısızlıklar karşısında kendimize nasıl davranıyoruz? Stres altında tecrübemizin gerçekliklerinin ne kadar farkındayız ve kendi ihtiyaçlarımıza nasıl cevap veriyoruz? Acı çeken bir arkadaşımıza sağladığımız anlayışın, şefkatin ve nezaketin ne kadarını kendimize gösterebiliyoruz? Yoksa her koşulda kendimizin en büyük yargıcı ve eleştirmeni miyiz?

Eğitimimizde stres yönetiminde sağlıklı ve verimli seçimler yapmak adına yeni bir davranış modeli olarak “Öz-şefkat” kavramını interaktif sohbetler eşliğinde inceleyeceğiz ve grup pratikleriyle deneyimleyeceğiz.

Üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Bir Tutam Farkındalık Atölyeleri her konusu birbirinden bağımsız devamlılık arz etmeyen Farkındalık Atölyelerdir. İlki ”Farkındalık ile Hareket Etmek”, ikincisi ”Stres” temalarını içerirken bu atölyemizde ”Öz Şefkat” teması çevresinde olacağız.

 

“BİLİNÇLİ FARKINDALIK- MINDFULNESS” dikkati şimdiki anda yaşanan tecrübeye bilinçli bir şekilde yönlendirme, yargısızca ve anlayışlı bir şekilde o anın tecrübesini gözlemleme ve anda kalabilme becerisidir.

1979 yılında Jon Kabat Zin tarafından oluşturulan BİLİNÇLİ FARKINDALIK-MINDFULNESS programı, başlangıçta kronik ağrıları olan hastalarda uygulanılan bir eğitim olmasına rağmen, son 40 yıldır dünyada bir çok ülkede değişik iş sahalarında, hastanelerde, anaokullarından üniversitelere değişik yaş gruplarına ait birçok eğitim biriminde kişilerin fiziksel ve ruhsal sağlıklarını iyileştirmek için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Tarih: 20 Temmuz Cumartesi 15:00-18:00

Yer: Aktiffelsefe Bursa Şubesi

Atölye Ücreti: 90 TL

Adres: Fethiye Mah. Gazi Sok. No:14 (FSM Bulvarı Bosch Addax Arası)
Nilufer Bursa

Cep (WhatsApp): 0542 642 1611

Kayıt olmak için lütfen formu doldurunuz. Kayıt olurken vermiş olduğunuz mail adresinizi kontrol etmeniz önemlidir.

 

Eğitmen: Elif KIRCALI
Elif Kırcalı, 2014-15 yılları arasında Columbia Üniversitesi’nde farkındalık temelli stres azaltma ve bilişsel terapi yöntemleriyle ilgili (MBSR ve MBCT) dersler aldı. Eğitim sonrasında iki sene farkındalık temelli terapi yöntemlerini uygulayarak kronik rahatsızlıkları olan hasta ve hasta yakınlarına zorlu tedavi sürecinde oluşan streslerini azaltma konusunda profesyonel terapötik destek verdi.

Halen sağlık sektöründe de çalışmaya devam eden Elif Kırcalı, Avrupa’da eğitimlere ve workshoplara katılarak, farkındalık alanında kişisel ve profesyonel gelişimini devam ettirmektedir.

 

Adınız Soyadınız

Epostanız

Cep Telefonu

Bakmak İsteyebilirsiniz...

FOTO EYLÜL

Temel Seviye Fotoğraf Çekim Teknikleri Kursu

Kursumuz ileri bir tarihe ertelenmiştir. Tarih netleştiğinde sosyal medya hesaplarımız üzerinden ve web sitemiz üzerinden duyuru yapılacaktır. ...

Bir Cevap Yazın