fbpx
En Yakın Etkinlikler
farkındalık 7 mart küçük

Bir Tutam Farkındalık Atölyeleri: ”Duygularda ve Düşüncede Farkındalık”

Bir tutam Farkındalık Atölyesi : Duygularda ve Düşüncede Farkındalık

Bazen kendinizi geçmiş ve gelecek arasında, düşünce sarmallarının karmaşasında kaybolmuş hissediyor musunuz? Stresli/ yoğun/ zor zamanlarda hislerinizi tanımlamakta, ifade etmekte veya kontrol etmekte zorlanıyor musunuz? Bir konu hakkında düşünmekten yorulduğunuz ama yine de kendinizi düşünmekten alıkoyamadığınız oluyor mu? Veya acı çekmemek adına duygularınızı görmezden geldiğiniz, dikkatinizi dağıtacak başka uğraşlar bularak hislerinizi ötelediğiniz ve üstünü örttüğünüz?

Bu atölye çalışmamızda Mindfulness temelli bakış açısıyla dikkatimizi düşüncelerimize ve duygularımıza yönlendireceğiz. İnteraktif dialoglar ve pratiklerle zenginleştirilen atölyemizde hisler ve düşünceler dünyasında nasıl daha sağlıklı adımlar atabileceğimizi hep birlikte tartışarak, konuşarak ve paylaşarak öğreneceğiz.

Beşincisi gerçekleştirilecek olan Bir Tutam Farkındalık Atölyeleri her konusu birbirinden bağımsız devamlılık arz etmeyen Farkındalık Atölyelerdir. İlki ”Farkındalık ile Hareket Etmek”, ikincisi ”Stres” ,  üçüncüsü ”Öz Şefkat”  , dördüncüsü  ”İnsanın kendini anlama ve gerçekleştirme yolculuğu” temalarını içerirken bu atölyemizde ”Duygularda ve Düşüncede Farkındalık” teması çevresinde olacağız.

Eğitimdeki ana başlıklar:
⁃ Savaşma ! Kaçma! Sadece anda kal!
⁃ Sen düşüncelerin değilsin !
⁃ Hissetmediğimiz bir şeyi iyileştiremeyiz!
⁃ Düşüncelerini & Duygularını Kabul et, Sürece Sabır Göster & Güven, ve Akışına bırak !

 

Kayıt olmak için aşağıda ki formu doldurmanız gerekmektedir. 

 

“BİLİNÇLİ FARKINDALIK- MINDFULNESS” dikkati şimdiki anda yaşanan tecrübeye bilinçli bir şekilde yönlendirme, yargısızca ve anlayışlı bir şekilde o anın tecrübesini gözlemleme ve anda kalabilme becerisidir.

1979 yılında Jon Kabat Zin tarafından oluşturulan BİLİNÇLİ FARKINDALIK-MINDFULNESS programı, başlangıçta kronik ağrıları olan hastalarda uygulanılan bir eğitim olmasına rağmen, son 40 yıldır dünyada bir çok ülkede değişik iş sahalarında, hastanelerde, anaokullarından üniversitelere değişik yaş gruplarına ait birçok eğitim biriminde kişilerin fiziksel ve ruhsal sağlıklarını iyileştirmek için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

 

Tarih: 7 Mart Cumartesi 14:00-17:00

Yer: Aktiffelsefe Bursa Şubesi

Atölye Ücreti: 100 TL

Adres: Fethiye Mah. Gazi Sok. No:14 (FSM Bulvarı Beko – Addax Arası)
Nilufer Bursa

Cep (WhatsApp): 0542 642 1611

 

Eğitmen: Elif KIRCALI
Elif Kırcalı, 2014-15 yılları arasında Columbia Üniversitesi’nde farkındalık temelli stres azaltma ve bilişsel terapi yöntemleriyle ilgili (MBSR ve MBCT) dersler aldı. Eğitim sonrasında iki sene farkındalık temelli terapi yöntemlerini uygulayarak kronik rahatsızlıkları olan hasta ve hasta yakınlarına zorlu tedavi sürecinde oluşan streslerini azaltma konusunda profesyonel terapötik destek verdi.

Halen sağlık sektöründe de çalışmaya devam eden Elif Kırcalı, Avrupa’da eğitimlere ve workshoplara katılarak, farkındalık alanında kişisel ve profesyonel gelişimini devam ettirmektedir.

Kayıt olmak için aşağıda ki formu doldurmanız gerekmektedir. Kayıt sonrası vermiş olduğunuz e-posta adresinizi kontrol etmeyi unutmayınız, kaydınızın kesinleşmesi için size ulaşan e-postada ki yönergeleri tamamlamanız gerekmektedir.

 

 

Bakmak İsteyebilirsiniz...

20200124_Elazig_Depremi_Slider-700x260

Elazığ Depremi Operasyonu

24 Ocak akşamı saat 20.55’te Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında ekibimiz arama-kurtarma ...

Bir Cevap Yazın