En Yakın Etkinlikler
dandelion-bess

Mindfulness – Bir tutam Farkındalık Atölyeleri

Kaotik ve hızlı hayat akışı içerisinde hislerimizin, bedenimizin, nefesimizin ne kadar farkındayız? Yine bu hızın içerisinde ihtiyaçlarımıza uygun esler verebiliyor muyuz?

Atölye aracılığıyla katılımcılar Bilinçli Farkındalık ve Meditasyon teknikleri ile tanışacak, aynı zamanda pratikler aracılığıyla kişiler kendi dikkat ve konsantrasyon becerilerini gözlemleme fırsatları yakalayacak.

Uygulanacak pratikler
~ Farkındalıkla yemek
~ Farkındalıkla yürümek
~ Bedende farkındalık

“BİLİNÇLİ FARKINDALIK- MINDFULNESS” dikkati şimdiki anda yaşanan tecrübeye bilinçli bir şekilde yönlendirme, yargısızca ve anlayışlı bir şekilde o anın tecrübesini gözlemleme ve anda kalabilme becerisidir.

1979 yılında Jon Kabat Zin tarafından oluşturulan BİLİNÇLİ FARKINDALIK-MINDFULNESS programı, başlangıçta kronik ağrıları olan hastalarda uygulanılan bir eğitim olmasına rağmen, son 40 yıldır dünyada bir çok ülkede değişik iş sahalarında, hastanelerde, anaokullarından üniversitelere değişik yaş gruplarına ait birçok eğitim biriminde kişilerin fiziksel ve ruhsal sağlıklarını iyileştirmek için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Tarih: 5 Mart Cumartesi 14:00-17:00 (Kesintisiz 3 saat)

Yer: Aktiffelsefe Bursa Şubesi

Atölye Ücreti: 90 TL

Adres: Fethiye Mah. Gazi Sok. No:14 (FSM Bulvarı Bosch Addax Arası)
Nilufer Bursa

Cep (WhatsApp): 0542 642 1611

Kayıt olmak için lütfen formu doldurunuz.

Adınız

Epostanız

Cep Telefonu

Eğitmen: Elif KIRCALI
Elif Kırcalı, 2014-15 yılları arasında Columbia Üniversitesi’nde farkındalık temelli stres azaltma ve bilişsel terapi yöntemleriyle ilgili (MBSR ve MBCT) dersler aldı. Eğitim sonrasında iki sene farkındalık temelli terapi yöntemlerini uygulayarak kronik rahatsızlıkları olan hasta ve hasta yakınlarına zorlu tedavi sürecinde oluşan streslerini azaltma konusunda profesyonel terapötik destek verdi.

Halen sağlık sektöründe de çalışmaya devam eden Elif Kırcalı, Avrupa’da eğitimlere ve workshoplara katılarak, farkındalık alanında kişisel ve profesyonel gelişimini devam ettirmektedir.

Bakmak İsteyebilirsiniz...

gölgemveben

Gölgem ve Ben

Ursula Kroeber Le Guin’in Yerdeniz serisinin felsefi ve psikolojik bir yorumu olan ve Araştırmacı Elif ...

Bir Cevap Yazın