fbpx
En Yakın Etkinlikler
1639059814745

Mitolojiye Giriş

📣 Mitoloji Konferans Serimize Başlıyoruz.
10 Bölümden oluşacak  ve 17 Aralık Cuma Akşamı saat 20:30’da başlangıcını gerçekleştireceğimiz mitoloji konferans serimize ”Mitolojiye Giriş” konferansı ile başlıyoruz.
Bir uygarlığı tanımanın pek çok yolu vardır. Coğrafyası, tarihi, yaşadığı dönem, kimler ile ticaret yaptığı hepsi ve daha pek çok şey bize o uygarlık hakkında bilgi verir. O toplumun kültürünü tanımak ise başlı başına bir çalışma ve anlayış gerektirir. Kültürün devamlılığının yapıtaşları hikayeler; hikayelerin harcı ise dildir.
Deyişler, söyleşiler, anlatılar ve hikayeler hepsi mit biliminin unsurlarıdır. Bu yüzden mitolojiler bir kültürün dili ve ruhudur.
Farklı kültürlerin mitolojilerini tanıyacağımız bir yolculuğa çıkıyoruz bu yıl. İlk adım olarak mitolojinin görevini ve önemi kavramakla başlıyoruz.
– Mitlerin kültürü korumadaki görevi nedir?
– Mitoloji, tarihi anlama konusunda bize nasıl yardımcı olur?
– İnsanın kendi içine yaptığı mitik yolculuk nasıl başlar?
Campell, mitolojik öğelerin günümüzde varlığını filmlerde, hikayelerde, giyim tarzımızda ve pek çok alanda sürdürdüğünden bahseder.
Hobbit misali yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Mitik diyara doğru uzun bir yolculuk için ilk adımı 17 Aralık 2021 Cuma günü atıyoruz.
📅Tarih : 17 Aralık Cuma 20.30
🎤Konuşmacı : Eray Öztürk
📌Yer :Campus Plus, Üçevler Mah. Ersan Sok. No:8/A Nilüfer – BURSA
📍Haritada görüntülemek için: https://maps.app.goo.gl/iGFD8kjdvgPukFk9A
Konferansımız ücretsizdir ancak sınırlı kontenjan sebebi ile 05528810885 numaralı telefondan kayıt olmanız gerekmektedir.

Bakmak İsteyebilirsiniz...

azçoktur4wp

AZ ÇOKTUR

Az Çoktur Konferansı ile Campus Plus’da yeniden bir araya geliyoruz. Evlerimizde, mutfakta, dolaplarda, çekmecelerimizde ve çantamızda ...

Bir Cevap Yazın