En Yakın Etkinlikler

Tai Chi Chuan Atölyesi

”Günde iki kez Tai Chi Chuan yapan bir kimse, bir çocuğun esnekliğine, bir demircinin gücüne ve bir bilgenin ruhuna sahip olur.”
Çin Atasözü

Başlangıç Tarihi: 18 Temmuz 2019 

Doğunun en tanınmış sporu olan Tai Chi Chuan bir Çin “iç düzen sanatı” olup , günümüz insanının stresten ve hareketsizlikten kaynaklanan çeşitli rahatsızlıklarına iyi gelerek , vücuttaki enerji akışını düzenlemektedir.

Tai Chi Chuan’ı 7’den 70’e herkes kolaylıkla öğrenip hayat boyu uygulayabilir.Anlamı Gölge boksu olan Tai Chi Chuan görünürde bir dans ritüeline benzemesine karşın, aslında eski bir dövüş sanatı. Ana vatanı Çin olan bu spor, günümüzde batıda oldukça yaygın yapılmaktadır. Tamamlayıcı tıbbın büyük saygı duyduğu Tai Chi insanın fiziksel, enerjitik, duygusal, zihinsel ve ruhsal olmak üzere pek çok yönünü kapsar.

Tai Chi Chuan, uzakdoğu kökenli, binlerce yıllık bir iç düzen sanatıdır. Çin’de ortaya çıkmış bir hareketli meditasyon tekniği, bir bilgelik öğretisi ve savaş sanatıdır.

İçinde üç sistem barındırmaktadır : felsefesi, sağlığa etkisi ve kendini savunma.

Her yaş grubunca yapılabilecek özelliklerde, aşırı kas hareketleri ve rahat elbiseler olması dışında özel bir kıyafet gerektirmeyen bir disiplindir.

İçinde yer alan ve Chi Qong adı verilen nefes egzersizleri enerjimizin vücutta akıcı olarak dolaşımını ve sürekliliğini sağlamaya yardım eder. Bu sayede enerjinin daha verimli ve etkili kullanımını sağlar.

Belli bir ritm içinde yapılan döngüsel hareketleriyle fiziksel, enerjetik, psikolojik ve zihinsel yapının uyumlaştırılmasını sağlar. Aynı zamanda iç uyumun elde edilmesi yoluyla kişinin doğayla da uyum sağlamasını amaçlar.

1950’li yıllardan itibaren izlenebilmiş olarak dikkat bozukluğu, kronik yorgunluk, romatizmal hastalıklar, nörolojik rahatsızlıklar ve stresin etkilerini azaltmak gibi sağlığa olumlu etkileri bulgulanmıştır.

Tai Chi Chuan atölyemiz kapsamında Pekin stili 8’li form çalışması gerçekleştirilmektedir.

8 hafta sürecek olan TaiChi Chuan Atölyemizin aylık ücreti 200 TL başlangıç tarihi ise 18 Temmuz 2019 saat 19:30’dur.

Eğitmen: Kemal KARADAYI
2003 yılından beri Tai Chi Chuan, Chi Qong, NeiKung gibi uzakdoğu savaş sanatları çalışmaktadır. 2009 yılından beri Tai Chi Chuan eğitimleri vermeye devam etmektedir. En önemli Tai Chi Chuan ustalarından biri olarak gösterilen Xu Wei Jun’un ikinci kuşak öğrencisidir.

Bilgi almak için arayabilirsiniz :0542 642 1611 (Whatsapp Hattı)

Başlangıç Tarihi: 

Aylık Ücret: 200 TL

Ön kaydınızı gerçekleştirmek için aşağıda ki formu doldurmanız gereklidir.

Kontenjanımız dolmuştur, ilginiz için teşekkür ederiz.

 

 

Paylaş

Bakmak İsteyebilirsiniz...

2AE25732-A92D-4C26-B35D-0DBDBD022A83

Çikolata Atölyesi

Sizlere farklı lezzetlerde çikolata üretmenin inceliklerini öğrenirken eğlenebileceğiniz ve sevdiklerinizin damak tadına göre hediyelik çikolatalar ...

Bir Cevap Yazın