fbpx
En Yakın Etkinlikler
Çocuklar için Yaz Atölyeleri 3

Çocuklar İçin Yaz Atölyeleri

Çocuklar için renkli ve farklı bir yaz programı isteyenler, çocuklara farklı alanlarda zeka, yaratıcılık, dikkat ve konsantrasyon, düşünme ve farklı bakış açıları kazandıran tatlı bir yaz programı isteyenler davetlidir.

(Atölyemiz 8-12 yaş arası çocuklar için uygundur)

Program

Pazartesi

13.00-14.00 Akıl ve Zeka Oyunları
14.00-16.00 P4C (Çocuklar için Felsefe)
16.00-17.00 Çocuklar için İngilizce

Çarşamba

13.00-14.00 Akıl ve Zeka Oyunları
14.00-16.00 Mandala
16.00-17.00 Çocuklar için İngilizce

 

Aktiffelsefe Bursa Şubesi’nde gerçekleşecek olan atölyeler 08 Temmuz 2019 Pazartesi günü saat 13.00’da başlayacaktır. Mandala için ihtiyaç olacak malzeme listesi kesin kayıttan sonra sizinle paylaşılacaktır.Atölye kontenjanı sınırlı olduğundan aşağıdaki form aracılığı ile kayıt olmanız gerekmektedir. Atölye alt sınırı 8 ve üst sınırı 12 kişidir.

 

Toplam Ücret: 600 TL
Başlangıç Tarihi: 08.07.2019 Pazartesi 13:00

Atölyeler arasından sadece seçtiklerinize katılmak isterseniz ücretleri aşağıdaki gibidir:

P4C: 300 TL

Zeka Oyunları: 300 tl

İngilizce: 200 TL

Mandala: 100 TL

Ödemelerinizi Şubemizde nakit veya kredi kartı ile gerçekleştirebilir yada forma belirttiğiniz e-posta adresinize gönderilecek olan e-postada size ileteceğimiz ödeme bilgileri ile banka havalesi yöntemi ile yapabilirsiniz.

Not: Ödemelerin en geç 05.07.2019 saat 16:00’a kadar yapılması gerekmektedir.

 

AKIL VE ZEKA OYUNLARI

Çocukların düşünme, sorun çözme, alternatif ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirir. Çünkü bu oyunlar ileriyi görme, planlama, kıyaslamalar ve mantıksal bütünleme gerektirir. Haftada iki kere 1 saat 15 dakika oynanan akıl ve zeka oyunlarının çocukların zeka seviyesinde 13 puana kadar artış gösterdiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca bu oyunları oynayan çocukların günlük yaşamlarında da problem çözme, farklı açıdan bakma, stratejik düşünme konusunda gelişme gösterdikleri saptanmıştır.

Atölye boyunca kullanılacak oyunlardan bazıları: Mangala, Match Madness, Kulami, Pentago, Qbitz, Reversi, Ecolibriu.

 

P4C (ÇOCUKLAR İÇİN FELSEFE)

Çocuklar için felsefenin pedagojik temeli, düşünsel becerilerin çocukluk döneminde kazanılması gerektiğini savunan Matthew Lipman tarafından 1960’larda Amerika’da atıldı.

P4C’nin amacı çocukların eleştirel ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmek,iyi sorular sorabilmelerini ,savundukları fikirleri temellendirebilmelerini , farklı fikir ve önerilere açık olmalarını desteklemektir. Böylece,  çocuklarda var olan merak ve soruşturma yetisi kaybolmadan canlı tutulur. P4C ezberci eğitim sistemine karşı bir reform olarak geliştirilmiştir.

P4C, 2007 yılında UNESCO tarafından onaylanmış ve dünya çapında önerilmiş bir yaklaşımdır.

 

MANDALA

Çocuklar, mandala boyayarak ve çizerek hem eğlenecek hem de içlerindeki yaratıcılıkla buluşabilecekler. Mandala: Sanskrit kökenli bir kelime olup basitçe ‘ çember , anlamına gelir. Kelimenin kökenine bakıldığında MANDA: Enerji veya Öz , LA: Kap kavramını ifade eder. Buna göre Mandala için enerjiyi saklayan ,tutan kap olarak tanımlayabiliriz. Mandala boyamak ve çizmek;

  • Konsantrasyonu
  • Bilinçdışı duyguları serbest bırakmayı dolayısıyla yaratıcı tarafımızla buluşabilmeyi
  • Stresi azaltmayı ve sakin bir bilinç durumunu yakalamayı
  • Karar verme becerilerini geliştirmeyi
  • El göz koordinasyonunu arttırmayı destekler.

 

İNGİLİZCE

İngilizce öğrenmek neden zor? Herkes bu soruyu soruyor. Çünkü, dil eğitimi herhangi bir ders sistemi içerisinde değerlendirilmekten ziyade, düzenli kullanılması gereken konuşma, yazma, dinleme ve okuma becerilerini içeren bir beceri kazanım alanıdır. Dilin bir beceri oluşu akla şunları getirir: o halde dil, sadece yılın belli döneminde derste öğrenilecek bir konu değil; sürekli kullanılıp pekiştirilmeyi talep eden bir alandır (yemek yapmak, bisiklete binmek gibi). Bu beceri istikrarlı kullanılmazsa unutulur ve her yeni deneyişte süreç yeniden başlıyor hissi verir. Çocuklar, yazın ayrı kaldıkları dil becerilerini, eğlenceli İngilizce etkinlik saati ile telafi edebilirler.  Bu İngilizce saatinde amaç, çocukların okul müfredatını pekiştirmek ya da sınav odaklı bir çalışma yapmak değil; etkinlik ve oyun temelli bir sistemle gündelik hayata yönelik pratik dil kazanımları edinmelerini sağlamaktır. Yazın İngilizce etkinlik saati ile çocuklar;

–          Gündelik bazı kavramları eğlenerek öğrenecekler

–          Dili kullanma becerilerinden uzak kalmayacaklar

–          Yaz döneminde ufak da olsa hayatlarında bir disiplini sürdürebilecekler

–          Gündelik hayatlarında kullanma alanı bolca bulabilecekleri bir kazanım elde edecekler.

 

 

Adınız-Soyadınız

Epostanız

Cep Telefonu

Çocuğunuzun İsmi

Çocuğunuzun Yaşı

Katılmak İstediğiniz Kursları Seçiniz (4 Kursa da katılmak istiyorsanız Tüm Kurslar butonunu işaretlemeniz yeterlidir)
Tüm KurslarP4CZeka OyunlarıİngilizceMandala

Bakmak İsteyebilirsiniz...

WhatsApp Image 2020-02-02 at 19.34.15

2020 Yılına ”Erteleme Alışkanlığından Kurtulmak Konferansı”yla Başladık;

01 Şubat 2020 Cumartesi akşamı, erteleme alışkanlıklarımızdan kurtulmak üzerine yapacağımız konferans için, Aktiffelsefe Bursa Şubesinde ...

Bir Cevap Yazın