fbpx
En Yakın Etkinlikler
stoacılar

Konferans : Stoa Felsefesi : ‘Doğayla Uyumlu Bir Yaşam’

Konferansa katılım için kontenjan dolmuştur. Sonraki etkinliklerimizde görüşmek dileğiyle…

“Stoa Felsefe ve Doğayla Uyumlu Bir Yaşam” konferansı 27 Ocak Cumartesi günü saat 19.00’da Aktiffelsefe Bursa’da Sosyolog Alparslan Telli’nin sunumuyla gerçekleştirilecektir. Katılım ücretsizdir fakat sınırlı kontenjan nedeniyle aşağıdaki form aracılığıyla kayıt olunması gerekmektedir.

Stoacılar, doğa yasalarını araştıran ve doğruluğu bunlara uygun yaşamakta bulan filozoflardır. Doğaya, doğa yasalarına uygun bir hayat yaşamak ERDEMİ ve MUTLULUĞU getirir.

Bu felsefeyi benimseyen, çalışan ve yaşayan örnekler olan Stoacılar, M.Ö 3.yy’dan M.S 2.yy’a kadar tam 500 yıl geçerli olmuş pek çok filozof, devlet adamı, bilim adamının katıldığı büyük bir felsefe okuludur.

Stoacılar hakkında daha fazla bilgi için sizi konferansımıza bekliyoruz.

“Bir konuşma, bir okuma, yoğun bir düşünceye dalma nasıl yolcuların dikkatini dağıtırsa ve nasıl yolun sonuna yaklaştıklarının farkında olmadan varacakları yere vardıklarını görüverirlerse, aynı şekilde kendilerini işlerine kaptıran insanlar da, yaşam denilen bu aralıksız ve hızlı yolculuğun, uyur ya da uyanık, aynı adımlarla yaptığımız bu yolculuğun, ancak bitiminde farkına varırlar.” Seneca

“Binlerce yıl yaşayacakmışçasına davranma. Kaçınılmaz olanı yazgında taşımaktasın. Yaşadığın sürece, elinden geldiğince, iyilik insanı ol.”
Marcus Aurelius

stoacılar

Bakmak İsteyebilirsiniz...

WhatsApp Image 2020-02-02 at 19.34.15

2020 Yılına ”Erteleme Alışkanlığından Kurtulmak Konferansı”yla Başladık;

01 Şubat 2020 Cumartesi akşamı, erteleme alışkanlıklarımızdan kurtulmak üzerine yapacağımız konferans için, Aktiffelsefe Bursa Şubesinde ...

Bir Cevap Yazın