En Yakın Etkinlikler

Benliğimize Yolculuk

21 Ocak 2023 Cumartesi akşamı saat 18:00’de gerçekleşecek olan ücretsiz konferansımıza davetlisiniz.

Hangimiz gerçekte kim olduğumuzu bilerek yaşama nüfuz edebiliyoruz? Kalbimizde saklı içsel çocuğun sesine ne kadar kulak verebiliyoruz? Yaşamlarımız ne kadar kendi gerçekliğimizi yansıtabiliyor? Şu anda kimiz? Potansiyellerimizin önündeki engelleri kaldırabilsek aslında kim olabilirdik? Edebi metinlerin felsefi analizinden faydalanılarak sunulacak olan bu konferansımızda, yaşama dair, kendimize, insan olmaya dair kimi zamanlarda gömülü, belki kısmen örtülü kalmış sorularla karşılaşacağız. Edebiyatın ve felsefenin rehberliğinde, kim bilir belki de kalbimizin ezgisini duymaya bir adım daha yaklaşabiliriz.

21 Ocak 2023 Cumartesi akşamı saat 18:00’de gerçekleşecek olan konferansımız ücretsizdir, ancak sınırlı kontenjan sebebiyle aşağıda ki form aracılığıyla kayıt olmanız gerekmektedir.

Tarih: 21 Ocak 2023 Cumartesi
Saat: 18:00
Yer: Aktiffelsefe Kültür Derneği Bursa Şubesi
Adres: Ataevler Mah. Ata Cd. Belde Sk N:2 Gizemler Apt B Blok D:7 (Renault Mais Arkası)
Nilüfer Bursa)
Konum için yandaki bağlantıyı kullanabilirsiniz: https://maps.app.goo.gl/uLuuCHC76D3SP3BFA
Konuşmacı: Elif ÖZTÜRK
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Jorge Angel Livraga’nın “Tragedya” adlı eserini ve Ernest Wood’un “Zihin ve Hafıza Eğitimi” adlı kitabını çevirmiştir. Ayrıca Ernest Wood’un “Konsantrasyon” kitabının çevirisine de katkıları olmuştur. Şu anda milli eğitimde kadrolu İngilizce Öğretmeni olarak çalışmaktadır. 2008’den beri Aktiffelsefe Kültür Derneği’nde gönüllü olarak çeşitli mitoloji, edebiyat, psikoloji ve felsefe konularında araştırmalar yapmakta, konferans ve seminerler vermektedir.

 

Konferansımız için kontenjanımız dolmuştur gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

 

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Mutluluğun Sırrı Özgürlükte Saklı!

Aktiffelsefe Kültür Derneği Bursa Şubesi olarak 28.03.2024 Perşembe akşamı Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde “Özgürce Düşünmek” konulu ...

Bir cevap yazın