En Yakın Etkinlikler

Dünya Felsefe Günü’nü Kutladık..

Dünya Felsefe Günü olan 16 Kasım 2023 Perşembe akşamı gerçekleştirdiğimiz ve yoğun bir katılıma evsahipliği yaptığımız “Sokrates’ten Ölüme Beş Kala Beş Öğreti” konferansıyla bu özel günü kutladık. Dernek olarak, bu anlamlı etkinlikte yoğun katılım gösteren tüm misafirlere içten teşekkürlerimizi sunarız.

Sokrates’in yaşam felsefesi ve ölümle yüzleşme biçimi üzerine odaklanan konferans, düşünce dünyamıza ışık tutan değerli öğretilerle dolu bir atmosfer oluşturdu. Saf olmayanın safı kavrayamayacağı gerçeğinden, hayatın iç içe geçmiş haz ve acı deneyimlerinden, herkesin ölümle karşılaşsa da gerçek anlamda yaşamayı başaranların ender olduğu gerçeğine kadar Sokrates’in öğretileriyle dolu bir akşam geçirdik.

Katılımın sınırlı kontenjan nedeniyle kısıtlı olduğu bu özel etkinlikte yer alamayanlara gösterdikleri anlayış için teşekkür ederiz. Konferansı bizimle paylaşan Sayın Kemal Karadayı, İremnur Türk ve Tayfun Çuhadar’a teşekkür eder, bu değerli etkinlikte emeği geçen herkese minnettarlığımızı ifade ederiz.

Bu özel gecede, Platon’un Phaedon diyaloğundan ilham alarak hazırlanan küçük bir skeçle, Sokrates’in son dakikalarını ve öğrencileriyle yaptığı önemli diyalogları canlandırdık. Sokrates’in son saatlerinde doğan beş önemli öğreti, düşünce dünyamızın derinliklerine ışık saçtı.

Aktiffelsefe Kültür Derneği olarak, felsefi düşüncenin önemine vurgu yapmaya devam ederek, gelecek etkinliklerde buluşmayı diliyoruz. Dünya Felsefe Günü’nü kutluyor, erdemlerin izinde gönüllü yaşamı sürdürme arzusuyla selamlıyoruz.

Bakmak İsteyebilirsiniz...

“Korkuları Nasıl Yeneriz?” Konferansını Gerçekleştirdik.

Aktiffelsefe Kültür Derneği Bursa Şubesi olarak, 28 Şubat 2024 Çarşamba akşamı Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde düzenlediğimiz ...

Bir cevap yazın