En Yakın Etkinlikler

Dünyanın Sana İhtiyaç Duyduğu Yer: “Yaşama Cesareti ve Sokrates”

Dünyanın Sana İhtiyaç Duyduğu Yer:
“Yaşama Cesareti ve Sokrates”
Felsefe İyileştirir Webinar Dizisi
24 Nisan Pazar
Saat 21.00
Etkinliğimiz ücretsizdir, katılım için lütfen kayıt olunuz.

Kayıt için lütfen formumuzu doldurunuz:

Webinarımız Hakkında:

“Felsefe İyileştirir” üst başlığıyla düzenlediğimiz webinar dizimizin dördüncü bölümünde, hayata dokunabileceğimiz alanları keşfetmek ve bu uğurda cesaretle hareket edebilmekten bahsedeceğiz.

Antik Yunan filozofu Sokrates’i; ilham veren yaşamı, felsefenin temellerini oluşturması, öğrencileri ile ilişkisi ve kendisinden sonra oluşacak filozoflar neslini başlatmasıyla tanırız.

“Tek bildiğim, hiçbir şey bilmediğimdir” sözü ise karakteriyle özdeşleşerek günümüze kadar taşınmıştır. Geriye dönüp Sokrates’in mütevazı ve cesaret dolu yaşamına baktığımızda ise en iyi bildiği ve bizlere de en iyi aktardığı şeyin, dünyanın ona ihtiyaç duyduğu yerde bulunmak olduğunu görürüz.

Yaşamı kadar ölümü ile de tarihe adını yazan Sokrates, felsefeyi ve felsefenin rolünü büyük bir inançla aktarmış, karşısına çıkan zorluklar karşısında fikirlerini korumaya devam etmiştir.

Sokrates’ten aldığımız ilhamla, yaşadığımız dünyada karmaşa ve çokluk içerisinde kendi potansiyellerimizi ve varoluşumuzu keşfetmek ve bu uğurda yaşama cesareti göstermek üzerine konuşacağımız webinarımıza davetlisiniz.

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Konfüçyüs’ün Felsefesinde Düzen ve Etik

Konfüçyüs Bilgeliği Konferansımızı 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü Tayfun Çuhadar’ın sunumuyla gerçekleştirdik. Konfüçyüs’ün yaşamını, içinde ...

Bir cevap yazın