En Yakın Etkinlikler

Hayaller Nasıl Gerçekleşir Konferansı

Hayal ettikleriniz ve gerçek dünya arasında sıkışmış hissettiğiniz oldu mu hiç? Bir tarafta olmasını hayal ettiğimiz dünya ve diğer tarafta bu dünyanın resminden oldukça uzak bir “şu an”. Bu sıkışmışlığın umutsuzluğundan sıyrılmanın vakti geldi öyleyse.

Bu konferansımızda, zihnimizin çalışma prensiplerini anlamaya, hayattaki asıl amaçlarımızı sorgulamaya ve hayallerimizin etrafında geleceğimizi şekillendirmeye doğru giden ilk adımı atacağız. Zihnimizi doğru bir şekilde eğitebilirsek, amaçlarımızı net bir şekilde tek merkezde toplayabilirsek ve ellerimizi kalbimizin derinliklerinden çıkan özlem duyduğu hayalleri inşa etmek için kullanabilirsek,işte o zaman gerçek ve zihnimizdeki dünya buluşabilir. Hem de tam burada ve şu anda! Nasıl mı? Gelin hep birlikte keşfedelim.

“Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürürsen, olman gereken yere varacaksın.” Eski Mısır Deyişi

2 Mart Cumartesi saat 19:30’da gerçekleşecek konferansımız ücretsizdir ancak sınırlı kontenjan sebebi ile aşağıdaki formu doldurarak kayıt olmanız gerekmektedir.

Konferansımız için kontenjanımız dolmuştur göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

Konuşmacı: Elif Öztürk

Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Jorge Angel Livraga’nın “Tragedya” adlı eserini ve Ernest Wood’un “Zihin ve Hafıza Eğitimi” adlı kitabını çevirmiştir. Ayrıca Ernest Wood’un “Konsantrasyon” kitabının çevirisine de katkıları olmuştur. Şu anda milli eğitimde kadrolu İngilizce Öğretmeni olarak çalışmaktadır. 2008’den beri Aktiffelsefe Kültür Derneği’nde gönüllü olarak çeşitli mitoloji, edebiyat, psikoloji ve felsefe konularında araştırmalar yapmakta, konferans ve seminerler vermektedir.

 

Bakmak İsteyebilirsiniz...

GEA Online Yapısal Olmayan Risklerin Azaltılması Eğitimi

GEA Online Yapısal Olmayan Risklerin Azaltılması Eğitimi 🗓 4 Mayıs Perşembe | 21:00 🖥 Online, ...

Bir cevap yazın