En Yakın Etkinlikler

Her Şeyin Mümkün Olduğu Yer “Seneca”

Felsefe İyileştirir Webinar Dizisi

Her Şeyin Mümkün Olduğu Yer
“Seneca”

29 Mayıs Pazar
Saat 21.00
Etkinliğimiz ücretsizdir, katılım için lütfen kayıt olunuz.

Kayıt için lütfen formumuzu doldurunuz:
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_VNWls_g5Tg2nub_9-bWm1Q

Webinarımız Hakkında:

“Felsefe İyileştirir” üst başlığıyla düzenlediğimiz webinar dizimizin beşinci bölümünde, “her şeyin mümkün olduğu yer” başlığı altında stoacı filozof Seneca’nın da fikirlerinden yola çıkarak insanın iç gücü, iradesi ve erdemleri hakkında aktarımımızı gerçekleştireceğiz.

Zor zamanlar içerisinde dimdik ayakta durmayı başarmaya çalışmış olan Stoacı filozofların hayatlarına baktığımız zaman kendilerinde kişisel haklılıklarının ve sahip oldukları unvanların ötesinde bitmek tükenmek bilmeyen daha iyi ve daha hakiki olana ulaşma mücadelesini görürüz.

Çoğu stoacı filozofun hayatına modern insanın konfor gözlüğü ile bakıldığında bazen tatsız görünse de hayat içinde birçok zorluk yaşayan Stoacı filozoflar; görev bilincini gözeterek ruhu ve erdemi yüceltmek, hakiki eylemi keşfetmek ve hayatı somut olarak daha iyi bir hale getirme mücadelesi vermişlerdir.

Felsefenin, Türkçe anlamıyla hakikate duyulan aşkın, daha yüce olana götürme çabasının somutlaşmış örneklerini teşkil ettiğini söyleyebileceğimiz Stoacı filozoflar ve Stoacı filozoflar arasında insanlığa miras bıraktığı eserler sayesinde en tanınan örneklerden biri olan, günümüzden iki bin sene önce yaşamış olan “Lucius Annaeus Seneca”nın bu fikirleri üzerine konuşacağımız webinarımıza davetlisiniz.

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Elveda Yorgunluk Konferansı’nda Umut Dinçşahin’den Yorgunluğa Çözüm Önerileri!

“Elveda Yorgunluk” Konferansı Aktiffelsefe Kültür Derneği Bursa Şubesi olarak 25.04.2024 Perşembe akşamı Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde ...

Bir cevap yazın