En Yakın Etkinlikler

Hypatia “Bizi Birleştiren Şeyler, Ayıranlardan Fazladır”

Hypatia “Bizi Birleştiren Şeyler, Ayıranlardan Fazladır”
20 Şubat Pazar
Saat 21.00

Katılım için lütfen formumuzu doldurarak kayıt yaptırınız, etkinliğimiz ücretsizdir:
“Felsefe İyileştirir” üst başlığıyla düzenlediğimiz webinar dizimizin ikinci bölümünde, günümüz dünyasının büyük problemlerinden birine felsefi bir bakış açısıyla değineceğiz.
İnsanlık olarak ayrışmak, gruplaşmak ve bazılarını “öteki” ilan etmek için pek çok sebep buluyoruz. Fakat bu ayrışmanın bize getirdiği, acı ve yıkımdan daha fazlası olmuyor. Modern zamanların teknolojisi ile uzaydan yerküremize baktığımızda, bizleri ayıran sosyal sınırların olmadığını görürüz. O hâlde, bizler sınırlarımızı neye göre çizeriz?İskenderiyeli gök bilimci ve filozof Hypatia “Bizi birleştiren şeyler, ayıranlardan fazladır.” der. Çatışmak ve ayrışmak yerine, uyum içerisinde ve birlikte hareket etmeyi öğrendikçe daha büyük bir gücü açığa çıkartabiliriz. Peki, ayrışmak bu kadar yaygın ve kolayken bizi ne birleştirebilir? Hypatia’nın felsefesi rehberliğinde, birlik fikrini ve bizi nelerin birleştirdiğini keşfetmek üzere webinarımıza davetlisiniz.Katılım için lütfen formumuzu doldurarak kayıt yaptırınız, etkinliğimiz ücretsizdir:

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Eleştirel Düşünme Konferansı

KONFERANS – Eleştirel Düşünme Yeni yılın ilk konferansı ile yeniden buluşuyoruz. Karaman Dernekler Yerleşkesinde gerçekleşecek ...

Bir cevap yazın