En Yakın Etkinlikler

Kendine Şekil Veren ”İNSAN”

2005 yılından bu yana Kasım ayının 3. perşembe günü UNESCO’nun aldığı karar ile Dünya Felsefe Günü olarak ilan edilmiştir. Biz de Aktiffelsefe Bursa olarak bu özel günün kutlamalarına 17 Kasım Perşembe akşamı 20.00’de gerçekleştireceğimiz Kendine Şekil Veren “İNSAN” konferansıyla katılıyoruz.

Felsefe, insanın var olduğu günden bu yana sonu gelmez arayışının, bilgeliğe duyduğu aşkın ve kendini tanıma çabasının soylu bir aracıdır. Çünkü Aristoteles’in dediği gibi “her varlık kendi tamlığını arar”. Bu yolculukta insana da kendine şekil verme ödevi düşer. Öte yandan yine Aristoteles’in dediği gibi “kendisi olmayı reddeden tek varlık insandır” da. Dışarıya hapsolmuş, özgürlüğünü şekillerin ötesinde algılama ve talep etme hakkından giderek yoksun kalmış, düşünceleri ve duyguları her geçen gün kısalmış insan için binlerce yıldır var olan geri dönüş yolu yine ve hala açık. İşte o geri dönüş yolunu konuşmak için sizleri bu özel etkinliğimize davet ediyoruz.

Etkinliğimize katılım ücretsizdir ancak sınırlı kontenjan sebebiyle aşağıda ki form üzerinden kayıt olmanız gerekmektedir.

 

Tarih: 17 Kasım 2022 Perşembe
Saat: 20:00
Yer: Aktiffelsefe Kültür Derneği Bursa Şubesi
Adres: Ataevler Mah. Ata Cd. Belde Sk N:2 Gizemler Apt B Blok D:7 (Renault Mais Arkası)
Nilüfer Bursa

 

 

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Dünya Felsefe Günü’nü Kutladık..

Dünya Felsefe Günü olan 16 Kasım 2023 Perşembe akşamı gerçekleştirdiğimiz ve yoğun bir katılıma evsahipliği ...

Bir cevap yazın