En Yakın Etkinlikler

Okul Onların, Gelecek Hepimizin 15 – Harmandemirci Köyü

15. kez gerçekleştirdiğimiz ve “Okul Onların, Gelecek Hepimizin” sloganıyla sürdürdüğümüz ve tamamı Bursa’nın dağ köylerinde gerçekleşen sosyal kampanyamızın son durağı, Keles’in Harmandemirci Köyü oldu.

33 gönüllümüzle 18 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz etkinliğin hazırlıkları yaklaşık 1 aydır devam ediyordu. Harmandemirci Köyü Abdullah Akça İlköğretimokulu’na kitaplık kurma çalışmalarının çevresinde Anne-Baba ve Diş eğitimi ile okulun diğer lojistik ihtiyaçlarının tamamlanması çalışmaları yer aldı.

Yaklaşık 80 öğrenci ve yine yaklaşık 80 velinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimler iki ayrı salonda gerçekleştirildi. Anne-babalara yönelik olarak küçük skeçlerle zenginleştirilmiş “Mutlu Çocuk Yetiştirme Sanatı” eğitimi ve bir başka salonda çocuklarımızla küçük bir tiyatro eşliğinde Diş Eğitimi ve ardından diş muayeneleri gerçekleştirildi, öğrencilerimize diş fırçaları ve diş macunları dağıtıldı.

3 ayrı sınıfa kurulan kitaplıklarla birlikte 554 kitap ve birtakım kırtasiye malzemesi okulun öğretmenlerine teslim edildi. Sınıflar için kornişler takıldı ve okulun perdeleri yenilendi. Birtakım elektrik arızaları ve aydınlatma konusunda düzenlemeler yapıldı.

Yaklaşık 5 saat boyunca birlikte olduğumuz köylülerimizin sıcak karşılamalarına ve okulumuzun idealist öğretmenlerine tekrar teşekkür ediyoruz.

Bu kampanyada emeği geçen tüm destekçilerimize ve gönüllülerimize teşekkür ediyor ve gönülden tebrik ediyoruz.

8 yıldır sürdürdüğümüz bu etkinliklere devam edecek ve daha pek çok köy okulumuzda aynı sloganla hareket etmeye devam edeceğiz :

“OKUL ONLARIN, GELECEK HEPİMİZİN!”

Özel Teşekkürler :

Bezmez Ev Tekstil
Aydoğan Tekmen Mobilya
Üç-Ge Mağaza Ekipmanları A.Ş.
Ağıt Perde
DekoVizyon

 

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Birlikteyiz…

6 Şubat 2023 Saat 04.17 Kahramanmaraş Depremlerinin birinci seneyi devriyesinde, depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı rahmetle ...

Bir cevap yazın