En Yakın Etkinlikler

Shakespeare ve Felsefe Konferansımız

 

Shakespeare ve Felsefe

3 Eylül 2021 cuma akşamı, Shakespeare ve Felsefe konferansımız Campus Plus’da gerçekleşmiştir.

Hamlet, Romeo ve Juliet, Venedik Taciri gibi eserlerinin felsefi temalar eşliğinde incelendiği konferansımızda, Shakespeare’in metinlerinden seçmeler seslendirilmiş, rönesansın evrensel ruhunu yansıtır bir şekilde, “insan nedir?” sorusuna yanıt aranmıştır. Sayın Prof. Dr Cevza Sevgen’in de ifade ettiği ve Elif Öztürk’ün aktardığı üzere Shakespeare « Yaşamı olanca karmaşıklığı, muğlaklığı ve gizemiyle sergilemiş, sorunları ortaya koyarken siyah beyaz yargılardan bilinçli olarak kaçınmıştır. İnsan deneyimini baside indirgeyen kesin çözümler yerine bizlere soru sorma ve kendi çözümlerimizi üretme olanağı sunmuştur.»
İnsanın var oluşuna evrensel cevap arayışımızı felsefe seminerlerimiz ile sürdüreceğiz.

Katılımcılarımıza gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür ederiz.

8 Eylül’de başlayacak olan Felsefe, Psikoloji ve Gönüllülük seminerlerine katılmak için Aktiffelsefe Bursa’nın sosyal medya hesaplarını ziyaret etmeyi unutmayınız. Detaylı bilgi edinmek için web sitemizi inceleyebilir yada bize ulaşabilirsiniz.

 

 


Bakmak İsteyebilirsiniz...

Mutluluğun Sırrı Özgürlükte Saklı!

Aktiffelsefe Kültür Derneği Bursa Şubesi olarak 28.03.2024 Perşembe akşamı Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde “Özgürce Düşünmek” konulu ...

Bir cevap yazın