En Yakın Etkinlikler

Anjelika Akbar, Tuşlara GEA için Dokunuyor

GEA Arama Kurtarma ekibi deprem tatbikat alanı  inşaatı yararına yapılacak konser için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

GEA, 21 yıldır ulusal ve uluslararası doğal felaketlerde gönüllü olarak çalışıyor. Dünyanın dört bir köşesinde en zorlu enkazlara en kısa zamanda ulaşmaya ve enkaz altında kalmış felaketzedeleri hayata döndürmeye çabalıyorlar. Uluslararası platformda asıl dikkat çeken ise gönüllülerden oluşan ekibin dünyanın her bölgesine en kısa zamanda ulaşması.

GEA Genel Koordinatörü Sosyolog Umut Dinçşahin’in neden Anjelika Akbar diye sorusuna cevabı şöyle:

 “İlham kaynağımız aynı!”

“GEA gönüllüleri olarak dünyanın değişik ülkelerinde yaptığımız arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarında derin bir içsel tecrübe yaşıyoruz.  Sanatın derin ilhamı hassas ruhların tecrübelerini ifade etmede çok kıymetli. Anjelika Akbar’ın müziği yaşam ve ölümle sürekli karşı karşıya kalan bizler için yaşamın anlamı ve içerikle gerçek bir buluşma. Müziği hem naif ve bir o kadar da güçlü. Afetlerde ve zor zamanlarda Anjelika Akbar’ın sanatsal ilhamı, mücadele etme konusunda bize destek oluyor. Kendisine katkılarından dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz.”

GEA Eğitim Koordinasyon Operasyon Merkezi’nde ulusal ve uluslararası eğitim ve tatbikatlar yapılacak. Bu konser için bilet alan herkes ekibin ilhamına ortak olacak. Hatta belki kurtarılmayı bekleyen bir cana daha ulaşacak.”

Bu görkemli konsere tüm dostlarımızı bekliyoruz.

Yer: Atatürk Kültür Merkezi (AKM), Yunus Emre Salonu, İZMİR

Bilet için:

Aktiffelsefe Bornova Şubesi, Tel: 373 27 29  &  0505 727 84 11

183. Sk. No:10 Boztok Apt. Kat:1 Daire:16 Bornova / İZMİR

AKM Gişe:

Biletix :  http://www.biletix.com/etkinlik/TKF54/IZMIR/tr

Bornova Palme Kitapevi, Çankaya Migros, İzmir Park AVM D&R, Karşıyaka Pan Kitapevi

Tel: 445 29 19 & 0532 134 04 34

 

ANJELIKA AKBAR:

400’den fazla bestesi bulunan Anjelika Akbar 2,5 yaşında nota biliyor ve piyano çalabiliyordu. 4 yaşında Moskova Çaikovsky Devlet Konservatuvarı öğretim üyelerinin dikkatini çekti ve konservatuar bünyesindeki harika çocukların okuduğu okula kabul edildi.Albümleri:

1993 yılında Türk Vatandaşlığına geçen Anjelika Akbar’ın  10 tane albüm çalışması vardır.

1999 Kendi prelütlerinden oluşan ilk albümü ‘’Su’

2002 Vivaldi ‘’Dört Mevsim‘’ keman konçertolarının dünyada ilk kez solo piyano uyarlaması. Sony Music International etiketiyle çıktı ve Sony Classical kataloğuna girerek, bu katalogdaki ilk Türk Klasik Müzik albümü oldu.

2002 “Bir’den Bir’e”

2003 Bach’ın eserlerini Doğu enstrümanları ile harmanladığı ‘’Bach A L’Oriantale‘’

2005 ‘’Bir Yudum Su‘’

2009 “Raindrops by Anjelika”

2010 “İçimdeki Türkiyem”

2011 Şubat “Likafoni”

2011 Kasım “Beni Unutma Orijinal Film Müzikleri”

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Yılın İlk Konferansı “Eleştirel Düşünme”

Yılın İlk Konferansı “Eleştirel Düşünme” Aktiffelsefe Kültür Derneği Bursa Şubesi olarak 29.01.2024 Pazartesi akşamı Karaman ...

Bir cevap yazın