En Yakın Etkinlikler

Dünya Felsefe Günü’nü Etkinliklerle Kutladık

Aktiffelsefe Bursa olarak, daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Dünya Felsefe Günü’nü pek çok kurumda etkinliklerle kutladık.

Her yıl Kasım ayının 3. perşembe günü olarak kutlanan Dünya Felsefe Günü, bu yıl 16 Kasım 2017 tarihine denk geldi. Biz de dernek binamızda, Amerikan Kültür Koleji’nde ve Uludağ Üniversitesi’nde çeşitli faaliyetler aracılığıyla bir araya geldiğimiz çocuklarla, üniversite öğrencileriyle, dostlarımızla ve üyelerimizle bu değerli günü kutladık.

15 Kasım 2017 tarihinde Amerikan Kültür Koleji’nin 4., 5., 6., 7. ve 8. sınıflarında eğitim gören yaklaşık 100 öğrenciyle “Erdemler Konferansı”nı gerçekleştirdik. Eğitim kurumu tarafından davet edildiğimiz ve bir parçası olduğumuz Dünya Felsefe Günü kutlamalarında yer alırken, öğrenciler tarafından hazırlanan skeçler ve şiirlerle hareketli, eğlenceli, öğretici bir saat yaşadık.

16 Kasım 2017 tarihinde Proje Atölyesi’nin davetiyle Uludağ Üniversitesi Mediko Kırmızı Salon’da yaklaşık 70 üniversite öğrencisi tarafından izlenen “Sokrates : Nasıl Filozof Olunur?” tiyatral konferansını gerçekleştirdik. İçerisinde Sokrates’in hayatından canlandırmalar içeren bu güzel etkinliği aynı günün akşamında dernek merkezimizdeki salonda misafirlerimiz ve üyelerimizden oluşan 73 kişinin katılımıyla tekrarladık.

Bu etkinliklerde emeği geçen üyelerimize, kurumlarında felsefeye yer veren yöneticilere ve etkinliğimize katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz.

Dünya Felsefe Günü’nüz Kutlu Olsun!

Çözümler için Felsefe!
Mutlu Olmak için Felsefe!
Mutlu Etmek için Felsefe!

 

Bakmak İsteyebilirsiniz...

“Elveda Yorgunluk” Konferans ve İmza Günü

ELVEDA YORGUNLUK 📢Konferans ve İmza Günü 💫Kendi yorgunluğunuzu tanıyarak size uygun çözümler belirlemek ister misiniz? ...

Bir cevap yazın