En Yakın Etkinlikler

Güzel Sanatlara Hazırlık Atölyesi

Güzel Sanatlar Fakülteleri ve Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri’ne Hazırlık Atölyesi’ne yeteneğine güvenen, sanatı seven, geleceğin sanatçı adaylarını davet ediyoruz. Atölye, akademik desen eğitimi verilen sınava hazırlık programımızdır.

Atölyemizde ülkemizin en seçkin okullarının özel yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz, temel çizgi eğitimi, anatomik etütler, oran-orantı, reprodüksiyon, tonlama teknikleri, hacimlendirme,
perspektif, renkli çalışmalar ve portföy hazırlama konularında eğitim alarak görsel algılama ve
kavramsal yorumlama sınavlarına hazırlanırlar. Teorik bilgilerini sanat tarihi okumaları yaparak
geliştiren öğrencilerimiz mülakat sınavı için kapsamlı bir hazırlık yaparlar.

Her hafta Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 10.00 – 17.00 saatleri arasında olmak üzere haftada 28 saat olarak gerçekleştirilecek atölyemizin katılım ücreti 700 TL’dir. Kontenjan sınırlıdır ve katılım için aşağıdaki form aracılığıyla ön kayıt olmak gerekmektedir.

Eğitmen : Okan SABUNCULAR

1975 yılında Bursa’da doğdu. 1998 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü’nü bitirdi. 2001 yılında Okan Sabuncular Güzel Sanatlar Atölyesi’ni kurdu. 2003 yılından itibaren Çağdaş Heykeltıraşlar Derneği üyesidir.

2004-2011 yılları arasında Konak Kültür Evi’nde heykel dersleri vermiştir.

2009-2012 yılları arasında Uludağ Üniversitesi Eğitim Fak. Resim İş Eğt. Ana Bilim Dalı’nda Uzman Öğretim Elemanı olarak heykel eğitimi vermiştir.

Atölye çalışmalarına (güzel sanatlar fakültelerine ve liselerine öğrenci hazırlanması, hobi heykel ve karakalem eğitimleri, 5 yaştan itibaren olan çocuklara resim ve heykel eğitimleri olmak üzere) 2001-2017 yılları arasında Okan Sabuncular Güzel Sanatlar Atölyesi’nde devam etmiştir.

 

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Bir Tutam Farkındalık Atölyeleri – 2

Bir Tutam Farkındalık 2.Atölye Duygular ve Düşüncelerde Farkındalık Bazen kendinizi geçmiş ve gelecek arasında, düşünce ...

Bir cevap yazın