En Yakın Etkinlikler

Elazığ Depremi Operasyonu

24 Ocak akşamı saat 20.55’te Elazığ Sivrice’de meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrasında ekibimiz arama-kurtarma operasyon hazırlıklarına başlamıştır.

Aynı gün 23.50’de GEA İstanbul Merkez’den 10 ekip üyemiz Atatürk Havalimanı’ndan özel uçakla bölgeye hareket etmiştir. Ankara ve Antalya’dan eş zamanlı olarak araçla hareket eden 20 kişilik ekibin de katılımıyla toplam 30 GEA gönüllüsü afet bölgesine doğru yola çıkmıştır.

25 Ocak 02.44′de Elazığ’a varan ekibimiz, halen K9 köpeklerimiz ve teknik ekipmanlarımız ile enkaz bölgesindeki arama ve kurtarma çalışmalarında görev almıştır.

27 Ocak’ta resmi kurumlarca açıklandığı üzere arama kurtarma çalışmaları nihayete ermesi ile birlikte ekibimiz  ihtiyaç olan bölgelerde afetzedeler için çadır kurma ve insani yardım konusunda destek vermeye başlamıştır.

Şuana kadar dün gece dahil olmak üzere 5 farklı mahallede, 126 aileye çadır kurulmuştur.
Bölgedeki çalışmalarımız önümüzdeki günlerde de devam ediyor olacak.

Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi ileterek, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

GEA Arama Kurtarma

 

 

 

Bakmak İsteyebilirsiniz...

GEA Online BİNA TAHLİYE EĞİTİMİ

Sizleri olası bir deprem anında içinde bulunduğunuz apartmanı, binayı nasıl güvenli bir şekilde tahliye edebileceğiniz ...

Bir cevap yazın