En Yakın Etkinlikler

Eleştirel Düşünme Konferansı

KONFERANS – Eleştirel Düşünme

Yeni yılın ilk konferansı ile yeniden buluşuyoruz. Karaman Dernekler Yerleşkesinde gerçekleşecek olan ücretsiz konferansımızda, eğitimci, yazar ve sosyolog Kemal Karadayı ile bir araya geleceğiz.

Neyi düşünmesi, neye inanması, ne yönde karar vermesi, nasıl davranması hatta neye gülmesi gerektiği konusunda bir otorite figürüne bağımlı olan, eleştirel düşünmeyen ya da sorgulamayan bireylerden; kendilerini, toplumu ya da evreni anlamaları beklenemez.

Bu seminerde Sokrates’ten, Herakleitos’a, Kant’tan Pitagoras’a kadar geniş bir aralıkta felsefe disiplinin bu eşsiz ama bir yandan çoğunlukla yanlış değerlendirilen temel düşünce becerisine katkılarını konuşacak ve günlük yaşamımıza nasıl uyarlayabileceğimizin yanıtlarını arayacağız.

İletişimden eğitime, iş hayatından karakter gelişimine kadar kendini ve içinde yaşadığı dünyayı daha iyi hale sokmak isteyen her birey için vazgeçilmez bir bilişsel beceri olan Eleştirel Düşünme hakkında yeni yaklaşımlar kazanmak isteyen herkesi seminerimize bekliyoruz.

Tarih : 29 Ocak Pazartesi 20:00
Konuşmacı : Sosyolog Yazar Kemal Karadayı
Yer : Karaman Dernekler Yerleşkesi Konferans Salonu
Adres: Karaman Mahallesi, Tuna Caddesi, Fulya Sokak, Nilüfer/Bursa
Konum: https://maps.app.goo.gl/GLZsgF3yam918zuN9

Konferansımız ücretsizdir ancak sınırlı kontenjan sebebi ile aşağıdaki formu doldurarak kayıt olmanız gerekmektedir.

Konferansımız için kontenjanımız dolmuştur, göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür eder sonraki etkinliklerimizde bir arada olmayı dileriz.

 

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Özgürce Düşünmek Konferansı

Heyecan verici bir konferansla yeniden buluşuyoruz! İnsanın özgürce yaşamak ve mutlu olabilmesi için özgürce düşünme ...

Bir cevap yazın