En Yakın Etkinlikler

Farkındalığın Gücü – Konferans

Tarih: 10 Mart 2017 Cuma – 20.00
Konuşmacı: Elif KIRCALI
Konferans süresi: 1 Saat
Yer: Aktiffelsefe Bursa Şubesi – Fethiye Mah. Gazi Sok. No:14 Nilüfer / BURSA (FSM Bulvarı Bosch Addax Ara

 

“Farkındalık, hayattaki her bir dakikanın hassas canlılığını kabul etme ve onu an be an yaşamayı sağlayan uyanık olma halidir. Çünkü her bir an kendimizi anlamamızı sağlayan, dönüştüren ve iyileştiren iç güçlerimize bir erişim kazandırabilir.”
John Kabath-Zin

Çok hızlı bir dünyada yaşıyoruz. Çılgın bir karmaşa ve koşuşturmanın içerisinde, günlerimize daha çok şey sığdırmak adına hızımızı her gün biraz daha arttırırken, ”şimdi” ile olan bağımızı, yani tam da şuanda ne hissettiğimiz, düşündüğümüz ve nasıl davrandığımıza dair gerçek tecrübemizin ne kadar farkındayız?

İşte tam bu noktada ”farkındalık” bize bu hız ve karmaşa içerisinde güvenli bir nefes alma alanı, kendimizi tanıma, olduğu gibi kabul etme ve gerçekten yaşamak istediğimiz hayat adına bilinçli seçim(ler) yapma fırsatı sağlar.

Seminerimizde ”farkındalık” temelli formal ve informal pratikler hakkında teorik bilgiler verileceği gibi basit pratik uygulamalarda gösterilecektir.

Konuşmacı: Elif KIRCALI
Elif Kırcalı, 2014-15 yılları arasında Columbia Üniversitesi’nde farkındalık temelli stres azaltma ve bilişsel terapi yöntemleriyle ilgili (MBSR ve MBCT) dersler aldı. Eğitim sonrasında iki sene farkındalık temelli terapi yöntemlerini uygulayarak kronik rahatsızlıkları olan hasta ve hasta yakınlarına zorlu tedavi sürecinde oluşan streslerini azaltma konusunda profesyonel terapötik destek verdi.

Halen sağlık sektöründe de çalışmaya devam eden Elif Kırcalı, Avrupa’da eğitimlere ve workshoplara katılarak, farkındalık alanında kişisel ve profesyonel gelişimini devam ettirmektedir.

IMG-20170216-WA0016

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Bir Tutam Farkındalık Atölyeleri – 2

Bir Tutam Farkındalık 2.Atölye Duygular ve Düşüncelerde Farkındalık Bazen kendinizi geçmiş ve gelecek arasında, düşünce ...

Bir cevap yazın