En Yakın Etkinlikler

Gönüllülerimiz, Çevre Haftası İçin Bir Kez Daha Hüseyinalan’da…

Aktiffelsefe Bursa olarak 16 Gönüllümüzle bir kez daha Hüseyinalan Köyü Piknik Alanı’nda çevre temizliği gerçekleştirdik.

Kurulduğumuz 2002 yılından beri her yıl çeşitli etkinliklerle Dünya Çevre Haftası’nı kutlamaya devam eden derneğimiz bu yıl da 16 gönüllüsüyle çevre temizliği yapmak üzere bir kez daha Hüseyinalan Köyü Piknik Alanı’ndaydı.

Çevre bilincini arttırmak amacıyla bugüne kadar çevre temizliği, sempozyum, konferans, panel, karikatür ve fotoğraf sergileri gibi pek çok etkinliğe imza atan derneğimizin bu son etkinliğinde gönüllülerimizle, 14 Haziran Pazar günü Uludağ’ın eteklerinde yer alan ve piknikçiler tarafından sıklıkla tercih edilen bölgede 30 büyük poşet çöp topladık.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sosyolog Kemal KARADAYI, “Bizler, doğanın bir parçasıyız. Bu sebeple onun kendi evimiz olduğunu ve her birimizin onu korumakla görevli olduğunu hatırlama ihtiyacı var. Bu çalışmanın asıl amacı sadece bunu hatırlamak ve hatırlatmaktır. Asıl önemli olan bu çevre algısını ve duyarlılığını her gün taşımak ve günlük hayattaki seçimlerimizi bu duyarlılık çerçevesinde yapmaktır.” dedi.

 

Bakmak İsteyebilirsiniz...

10 Kasım’da da Atamızı minnetarlıkla ve saygıyla andık.

Bir cevap yazın