En Yakın Etkinlikler

Konferans: Theseus ve Labirent

Sizleri 3 Haziran 2023 Cumartesi günü saat 16:00’da gerçekleştireceğimiz ücretsiz Theseus ve Labirent Konferansına davet ediyoruz.

📅Tarih: 03 Haziran 2023 Cumartesi
🕣 Saat: 16:00
📌Yer: Aktiffelsefe Kültür Derneği Bursa Şubesi
📫Adres: Ataevler Mah. Ata Cd. Belde Sk N:2 Gizemler Apt B Blok D:7 (Renault Mais Arkası)
Nilüfer Bursa
📍Konum: https://maps.app.goo.gl/uLuuCHC76D3SP3BFA

Mitler, günümüzde tarih öncesi olarak adlandırdığımız çağları aydınlatan en önemli unsurlardan biridir. Antik Kentlerin ve toplumların sosyal yapısını, yaşam tarzını, kültürünü ve değerlerini bu efsaneler sayesinde çözümleme fırsatı yakalarız.
Herakles, Perseus, Odyseus, Achillius, Hektor, Pollux, Castor ve saymakla bitmeyecek daha birçok Yunan Kahramanı gibi Theseus da tüm cesaretini toplayarak birçok maceraya atılır. Yalnızca Antik Yunan ile sınırlı kalmayan birçok kahramanlık miti, bizlere modern dünyamızda ve herkesin hayatında hala geçerli olan zorluklara karşı meydan okuma fikirlerini hatırlatır.

Bizde sizleri bu macera dolu konferansımıza davet ediyoruz.
Konferansımız, herkesin katılımına açık ve ücretsizdir, ancak sınırlı kapasite sebebiyle aşağıda yer alan formu doldurarak kayıt olmanız gerekmektedir.

 

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Elveda Yorgunluk Konferansı’nda Umut Dinçşahin’den Yorgunluğa Çözüm Önerileri!

“Elveda Yorgunluk” Konferansı Aktiffelsefe Kültür Derneği Bursa Şubesi olarak 25.04.2024 Perşembe akşamı Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde ...

Bir cevap yazın