En Yakın Etkinlikler

Konfüçyüs’ün Felsefesinde Düzen ve Etik

Konfüçyüs Bilgeliği Konferansımızı 13 Mayıs 2023 Cumartesi günü Tayfun Çuhadar’ın sunumuyla gerçekleştirdik. Konfüçyüs’ün yaşamını, içinde bulunduğu dönemi ve coğrafyayı inceleyerek başladığımız konferansımızda, felsefesini şekillendiren adalet ve kardeşlik kavramlarına odaklandık. Konfüçyüs’e göre, adalet ve kardeşlik, toplumun düzenini korumak için temel değerlerdi. Bizde konferansımızda bu ve daha birçok fikriyle temas etme fırsatı bulduk.

Konfüçyüs, insanın iç birliğini ve toplumun birliğini sağlayacak olan şeyin ‘düzen’ olduğunu savunmuştur. Bu düzeni sağlayacak kişinin ise örnek insan olması gerekliliğinden bahsetmiştir.

Etkinliğimize katılan tüm katılımcılarımıza ilgisi ve destekleri için teşekkür ederken, sizleri de sonraki etkinliklerimize davet ediyoruz. Sonraki etkinliklerimizden haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımız ve web sitemiz üzerinden takipte kalmayı unutmayın.

‘’Örnek insan, sözlerinin eylemini aşmasından utanç duyar. Sözlerin, eylemlerinin önüne geçmeden sözlerini eyleme dönüştür.’’

Konfüçyüs

 

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Theseus’un Zaferi…

Theseus ve Labirent konulu konferansımızı 03 Haziran 2023 tarihinde İremnur Türk’ün sunumuyla, Aktiffelsefe Kültür Derneği ...

Bir cevap yazın