En Yakın Etkinlikler

Mutluluğun Sırrı Özgürlükte Saklı!

Aktiffelsefe Kültür Derneği Bursa Şubesi olarak 28.03.2024 Perşembe akşamı Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde “Özgürce Düşünmek” konulu konferansımıza gösterdiğiniz yoğun ilgi ve katılımınız için teşekkür ederiz.

Konferansta özgürlüğün ne olduğu ve ne olmadığı, bireyin özgürleşmesi adına odaklanması gereken konular üzerinde duruldu. Sosyolog, Yazar Sayın Kemal Karadayı mutluluğun sırrının özgürlük olduğunu, genel kanının aksine fiziken dilediğin yerde bulunabilmenin, istediğine sahip olabilmenin özgürlük olmadığına değindi. İnsanın değiştirebileceği ve değiştiremeyeceği şeylerin farkına vararak, güç alanına dönmesi gerektiğini, başkalarına ait duygu, düşünce ve tepkilerden, geçmişle ilgili pişmanlıklardan, gelecek endişelerinden, ödül ve karşılık beklentisinden özgürleşmesi gerektiğini vurguladı. Kendisine özgürce düşünme ve yaşama konusunda verdiği tavsiyeler için çok teşekkür ederiz.

Her ay düzenlediğimiz konferanslarımızdan haberdar olmak için profilimizdeki link üzerinden whatsapp ve telegram grubumuza katılabilirsiniz.

Gelecek etkinliklerimizde görüşmek dileğiyle…

“İnsanlar, sırf istek ve arzularının bilincinde oldukları için özgür olduklarını düşünürler;
Ama onları istemeye ve arzulamaya sevk eden nedenleri düşünmez, tasavvur bile edemezler,
Çünkü; bu nedenlerden bihaberdirler.” Spinoza

Bakmak İsteyebilirsiniz...

“Elveda Yorgunluk” Konferans ve İmza Günü

ELVEDA YORGUNLUK 📢Konferans ve İmza Günü 💫Kendi yorgunluğunuzu tanıyarak size uygun çözümler belirlemek ister misiniz? ...

Bir cevap yazın