En Yakın Etkinlikler

GO Atölyesi “4000 Yıllık Strateji Savaşı”

Etkinliğimiz ileri bir tarihe ertelenmiştir. Kayıt formunu doldurarak ön kaydınızı oluşturabilirsiniz, yeni tarih belirlendiğinde size bilgilendirme yapılacaktır.


Yer:Aktiffelsefe Bursa
Süre:4 hafta
Ücret:150 tl (4 hafta için toplam ücret)
Kontenjan:8-16 kişi
Eğitmen:Fatih Söylemez. Kendisi Bursa GO Kulübü kurucularındandır ve 2006 yılından beri pek çok kurumda dersler vermektedir.

GO Oyunu, MÖ.2000’li yıllarda Çin’de ortaya çıkan ve günümüzde hala oynanmakta olan en eski tahta oyunudur. Konfüçyus ve Mencius’un GO’dan bahsettiğini ve 3.yy.da Çin’de meydana gelen uzun ve yorucu bir savaşın sonucuna GO oyunu ile karar verildiğini yazılı kaynaklardan öğrenebiliyoruz.

“Satranç bir çatışmaysa, Go savaşın kendisidir.” Şibumi

GO, siyah ve beyaz küçük taşların karelere bölünmüş bir tahta üzerine yerleştirilmesiyle oynanmaktadır. Düşünce sisteminizi ve olaylara bakış açınızı olumlu yönde değiştirmek, sorunlarınızı önemine göre sıralayabilmek, boş vakitlerinizde işten ve stresten uzaklaşmanızı sağlamak gibi onlarca faydasını sayabileceğimiz bu oyun çocukların ve gençlerin gelişiminde de büyük önem taşımaktadır.

“Bir saatlik Go oyunu birini bir yıl tanımaya eş değerdir”

İnternet üzerinde Go oyununun kurallarını detaylı bir şekilde anlatan çok sayıda site ve piyasada satılan çeşitli kutu oyunları bulunmaktadır ancak bunlar hem yetersiz kalmakta hem de takımlar oldukça düşük kalitede olduğundan keyifli olmamaktadır. Go’yu öğrenmenin en kolay, en güzel ve en keyifli yolu, tahta ve taşları kullanarak, kuralları bilen birinden dinlemektir. İşte bu yüzden sizi de Go öğrenmeye davet ediyoruz.

Aşağıda ki formu doldurarak ön kayıt olabilirsiniz, kayıt sonrası formda belirttiğiniz e-posta adresinizi kontrol etmeyi unutmayınız.

Error: Contact form not found.

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Özgürce Düşünmek Konferansı

Heyecan verici bir konferansla yeniden buluşuyoruz! İnsanın özgürce yaşamak ve mutlu olabilmesi için özgürce düşünme ...

Bir cevap yazın