En Yakın Etkinlikler

Kurtlarla Koşan Kadınlar – Ücretsiz Konferans

Masallar! İnsanlığın ortak bilinçaltının aynası olarak, sembolik bir yolculuğa çıkarırlar bizi. Kullandıkları dil, rüyaların diliyle ortaktır ve insanın iç yaşamını anlatır. Kitabın yazarı Clarissa P. Estes, bir Jungçu psikanalist olarak ve Latin geleneğinde eski öyküleri toplayan bir cantadora olarak bizi kadınlığın derin bilinçdışı imgeleri ile tanıştırıyor. Kadınlar, en kendilerine ait doğalarını, kurtlarla olan psişik benzerliklerinden ötürü vahşi kadın arketipi masallarında bulurlar. Dünya kadınlar gününü, gelin hep birlikte bu kitaptaki masallar arası bir yolculuğa çıkarak bulalım. Kırmızı ayakkabılarımızı giyelim, iskelet kadının şarkısını dinleyelim, küçük kibritçi kıza ışık olalım, hilal ayısını sakinleştirelim… Gelin beraber, kadınların iç dünyasını keşfedelim.

09 Mart Pazartesi saat 19:30’da 08 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında gerçekleştirecek olan konferansımız ücretsizdir, ancak sınırlı kontenjan sebebi ile aşağıda yer alan formu doldurarak kayıt olmanız gerekmektedir.

 

KONUŞMACI: Elif ÖZTÜRK
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde yüksek lisans yapmıştır. Jorge Angel Livraga’nın “Tragedya” adlı eserini ve Ernest Wood’un “Zihin ve Hafıza Eğitimi” adlı kitabını çevirmiştir. Ayrıca Ernest Wood’un “Konsantrasyon” kitabının çevirisine de katkıları olmuştur. Şu anda milli eğitimde kadrolu İngilizce Öğretmeni olarak çalışmaktadır. 2008’den beri Aktiffelsefe Kültür Derneği’nde gönüllü olarak çeşitli mitoloji, edebiyat, psikoloji ve felsefe konularında araştırmalar yapmakta, konferans ve seminerler vermektedir.

 

Konferansımız için kontenjanımız dolmuştur göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederiz.

 

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Değişim Seninle Başlar…

Daha İyi Bir Dünya için Felsefe Ne alâka diye düşünüyorsan, bir dur ve sor kendine: ...

Bir cevap yazın