En Yakın Etkinlikler

“Korkuları Nasıl Yeneriz?” Konferansını Gerçekleştirdik.

Aktiffelsefe Kültür Derneği Bursa Şubesi olarak, 28 Şubat 2024 Çarşamba akşamı Karaman Dernekler Yerleşkesi’nde düzenlediğimiz “Korkuları Nasıl Yeneriz?” konulu konferansımıza gösterdiğiniz ilgi ve katılım için teşekkür ederiz.

Konferansta sosyolog, yazar ve eğitmen Sayın Kemal Karadayı, korkunun etimolojisi, çeşitleri, aşamaları ve baş etme yöntemleri üzerinde durdu, felsefe ve psikoloji disiplinlerinden faydalanarak, katılımcılar ile paylaştığı bu değerli bilgiler için kendisine teşekkür ederiz.

Sayın Kemal Karadayı’nın belirttiği gibi;
Asıl önemli olan korkuları yönetebilmektir.
Cesaret, korkuya rağmen hareket edebilmekle ilgilidir. Korkular, bize sınırlar çizer; ancak kendimize koyduğumuz sınırları aşabiliriz.
Korkunun arkasındaki gerçeklikle yüzleşmek, kişisel büyüme sağlar.
Bilişsel mesafe koymak ve tarafsız bir bakış açısı benimsemek, baş etme yöntemleri arasındadır.

Korkularımızla nasıl mücadele edebileceğimizi ve korkuların cesareti göstermek için fırsatlar yarattığının farkına vardığımız bu güzel etkinlikte bizleri yalnız bırakmayan katılımcılarımıza teşekkürlerimizi iletirken, geriye kalan güzel kareleri sizlerle paylaşıyoruz.

“Hiçbir şeye cesaret etmeyen, hiçbir şeye ümit beslemesin.” Schiller

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Özgürce Düşünmek Konferansı

Heyecan verici bir konferansla yeniden buluşuyoruz! İnsanın özgürce yaşamak ve mutlu olabilmesi için özgürce düşünme ...

Bir cevap yazın