En Yakın Etkinlikler

Sokrates ”Nasıl Filozof Olunur” Konferansı

Her yıl Kasım ayının üçüncü Perşembe’si Dünya Felsefe Günü olarak anılır ve kutlanır. Bizler de bu yıl Dünya Felsefe Gününü “Sokrates Nasıl Filozof Olunur” Konferansı ile kutlamaya hazırlanıyoruz.

19 Kasım Cuma Akşamı saat 20:30’da sizleri yeniden Campus Plus’a bekleriz.

Yazar Boton’un da belirttiği gibi ” Filozoflar, felsefesine çok da abartıya kaçmadan bir sadakatle bağlı, acılarımızın nedenleriyle ilgili teselli edici, pratik bir kaç bir şey söyleme konusunda hevesli kişilerdi.” Biz de hayatımızda ilham almak için 2021 yılında Sokrates’i seçtik. Kendisi yaşamıyla ve insanlarla kurduğu diyaloglarla örnek; örnekten öte bir rehber olmuştur. Etkisi öyle güçlüdür ki felsefe tarihi Sokrates öncesi ve sonrası diye iki alana ayrılmıştır.

Sokrates diyalogları aracılığıyla insana: iyiyi, güzeli ve doğruyu sevdirmeyi amaçlamıştır. Konferansımızda filozofun yaşadıklarından, aktardıklarından ve diyaloglarından bahsedeceğiz.

Meşhur “Kendini Tanı!” çağrısına kulak vermek isterseniz konferansımıza davetlisiniz. Biliyoruz ki belki de insanın en zor sorulardan olan “Kimsin sen?” sorusunun cevabı kendimizi tanımakla başlar.

Tarih : 19 Kasım Cuma 20.30
Konuşmacı : Eray ÖZTÜRK
Yer :Campus Plus, Üçevler Mah. Ersan Sok. No:8/A Nilüfer – BURSA

Konferansımız ücretsizdir ancak sınırlı kontenjan sebebi ile 05528810885 numaralı telefondan kayıt olmanız gerekmektedir.

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Değişim Seninle Başlar…

Daha İyi Bir Dünya için Felsefe Ne alâka diye düşünüyorsan, bir dur ve sor kendine: ...

Bir cevap yazın