En Yakın Etkinlikler

“Sokrates Yargılanıyor” Tiyatral Konferansı

KONTENJAN DOLMUŞTUR.

Delphi kahini tarafından Atina’nın en bilge kişisi ilan edilen Sokrates, adeta bunun böyle olmadığını kanıtlamak ister gibi herkese sorular sorup kendinden daha bilge birisini aradı. Çünkü o, cehaletinin farkındaydı. Sorular sordukça, askerin cesaret, yargıcın adalet ya da sanatçının güzellik hakkında derin fikirlere sahip olmaktan ne kadar uzak olduğunu gördü. Böylece kendisinin bilge yanını farketti. O, bilmediğini biliyordu ve isteği araştırmaya devam etmekti.

Ödevi, ruhları uyandırmaktı. Atina bir at, o da bir at sineğiydi ve Sokrates, o asil atı uykuya dalmaktan alıkoyuyordu. Atina vatandaşlarının arasından seçilmiş 500 kişilik bir jüri önünde yargılandı ve ölüme mahkum edildi. Onun son günleri, canlı bir öğreti gibiydi.

ETKİNLİK TARİHİ : 10 MAYIS PERŞEMBE 20.00

Aktiffelsefe üyeleri tarafından Sokrates’in yaşamı, yargılanması ve ölüm cezasına çarptırılması sürecini anlatan ve 2 perde, 5 sahne olarak hazırlanan “Sokrates Yargılanıyor” tiyatral konferansına davetlisiniz. Etkinliğe katılım ücretsizdir fakat sınırlı kapasite nedeniyle kayıt olunması gerekmektedir. Aşağıdaki form aracılığıyla kayıt olmayanlar ya da etkinlik saatinden sonra gelenler etkinliğe kabul edilmeyecektir.

Bakmak İsteyebilirsiniz...

Değişim Seninle Başlar…

Daha İyi Bir Dünya için Felsefe Ne alâka diye düşünüyorsan, bir dur ve sor kendine: ...

Bir cevap yazın