En Yakın Etkinlikler

Tai Chi Chuan 24’lü Form

Tai Chi Chuan – Yüce Doruk

Çin kökenli yoga, hareketli bir meditasyon ve savaş sanatı olarak bilinen beş bin yıllık eskilikte felsefi bir sistemdir. Tai Chi Chuan yapısında 3 kavram taşır :

1.Felsefi Pratik Sistem : Karakter formasyonu; kişinin kendini tanıması ve karakter formasyonu sağlar
2. Sağlık sistemi; bağışıklık sistemini güçlendirir. Bir çok hastalığın önlenmesine ve tedavisinde kullanılmaktadır.
3. Kendini savunma sistemi: dirençsizlik yasasını uygulayarak saldırganı bertaraf etme yolunu kullanır. Savunma amaçlı kullanmak için çok ustalaşmak gerekir.
Bir yaşama sanatı olmasının yanı sıra insana kendisi ve doğa ile uyumlu olma yolunu öğretir.
Onun için “harekete dönüştürülmüş bilgeliktir” diyebiliriz. Eski gelenekler tarzında, bütünsel bir eğitim sistemidir, yani insanı fiziksel, psikolojik, zihinsel ve ruhsal olmak üzere tüm boyutları ile kapsar.

Program : 24-25 Şubat 2018
Cumartesi : 10.00 – 18.30
Pazar : 10.00 – 16.30

Katılım ücreti : 600 TL
Katılım için kayıt olmak gerekmektedir. Aşağıdaki form aracılığıyla kayıt olabilirsiniz.

Tai Chi Eğitmeni Emel Eva Tokuyan Hakkında:
Küçük yaşta karate eğitimi almıştır. 1999 yılından beri Tai Chi Chuan ve 2007 yılından beri Nei Kung alanında felsefi savaş sanatları eğitimlerine devam etmektedir. Pekin Üniversitesinde aktarılan Yang stilini 1999 yılından beri çok sayıda kişi ve kurumlara vermeye devam etmektedir. Alsancak Sokak Şenlikleri, Çeşme Sağlık Fuarı, 9 Eylül Üniversitesi Bahar Şenliklerinde verdiği seminerlerin yanısıra workshoplar yapmıştır. Türkiye’nin çeşitli illerinde Tai Chi Chuan eğitimleri vermeye devam etmektedir. Aynı zamanda 18 yıldır Aktiffelsefe  Kültür Derneği bünyesinde felsefe ve psikoloji seminerleri vermektedir.

  Adınız

  Epostanız

  Cep Telefonu

  Bakmak İsteyebilirsiniz...

  Bir Tutam Farkındalık Atölyeleri – 2

  Bir Tutam Farkındalık 2.Atölye Duygular ve Düşüncelerde Farkındalık Bazen kendinizi geçmiş ve gelecek arasında, düşünce ...

  Bir cevap yazın